Letecká válka nad Československem
30. Duben 2017, 06:35 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Domů   Nápověda Vyhledávání Kalendář Přihlásit Registrovat  

Mohlo by Vás zajímat: Kde všude udeřili hloubkaři v českých zemích? Sledujte blog na http://hloubkari.wordpress.com
Stran: 1 ... 3 4 [5]
  Tisk  
Autor Téma: Databáza havárií v Československu 1939-1945  (Přečteno 69513 krát)
Michal Plavec
Host
« Odpověď #60 kdy: 15. Únor 2009, 12:05 »

Každé bádání spěje dopředu a stále se daří objasňovat již objasněné nebo přicházet dokonce s novými postřehy. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale toho, co ještě zkoumat je stále ještě dost. Pro každého, kdo má zájem obětovat trochu svého času prací v archivech. Každý region ještě skrývá svá tajemství. A každý z autorů - včetně mne - vám řekne, že jakmile vydá a dokončí jednu knihu, již nalézá další... Nehledě na chyby - například v mých knížkách, o nichž ví člověk skoro přesně v tom momentu, kdy již jdou ven a již se nedá nic dělat... Takže stále je, co dělat...
Zaznamenáno
JirkaB
Starší člen

« Odpověď #61 kdy: 16. Únor 2009, 12:06 »

Otázkou je, co je možné zveřejnit zde a co v nějaké "seriózní" publikaci...

Jirka
Zaznamenáno
Jiřič
Nováček
*

« Odpověď #62 kdy: 16. Únor 2009, 23:45 »

Zdar souhlasím s panem Vojtáškem a panem Plavcem .Uvádět pouze okres a údaje o posádce letounu.Pro hledače není problém letoun vykopat a ve většině připadu nálezy prodávají.Zpřístupnit databázi pouze příspěvovatelům.Je málo hledačů , kteří odevzdají artefakty do nějakého muzea.Jiřič
Zaznamenáno
Filip Vojtášek
Superčlen

« Odpověď #63 kdy: 20. Duben 2009, 15:30 »

Pánové, trochu mám obavy z jedné věci: někdo vloží záznam o případu, o kterém se někdo jiný zajímá dlouho a objektivně je nejlépe informovaný, jenže na "jeho kontě" nebude. Přiznám se, že se mi nechce soudit, kde je pravda. To mě přivádí k liberálnímu postoji ohledně minimálního počtu záznamů pro vstup do "klubu". Filip
Zaznamenáno

Blog o hloubkařích v českých zemích: http://hloubkari.wordpress.com
Filip Vojtášek
Superčlen

« Odpověď #64 kdy: 10. Srpen 2010, 10:24 »

a panove,jak dosiahnete rozlisenia ze ci dane udaje niekto len od niekoho neskopiroval? Bez badania v archive?
K tomu by musel davat vzdy zoznam citacii a fondov. S tym suhlasim. Taktiez pri nemeckych strojoch alebo americkych nestaci ako zdroj cislo MACR alebo GQ6. To je easy. MAlo by to byt doplnene alebo scanom daneho materialu, alebo inymi udajmi.
Ja by som teraz mohol zobrat knihu Luftwaffe over Czech territory a napraskat vsetky havarky do databazy..a som clen? vsade dam zdroj GQ6. A vybavene....Nie. Navrhujem tak ako ma aj Andreas Brekken a Nori v databazi uvadzat aj fotky  a dokumenty ako prilohy, a podla toho sa vie ako cenny a doverihodn je dany zapis. PLus tri mesiace alebo pol roka naplnat a potom zverejnit. Zverejnit cast udajov vsetkym, pricom detaily budu dostupne iba clenom prispievatelov. Je to o tom ze ak zacnu prispievat traja ludia, budu mat pravo posudzovat dalsich...Mrknutí ktor driv prijde, ten driv mele:))
Tot moj Humble opinion.

Rozhodl jsem se znovu otevřít tuto diskusi: Prosím, můžete někdo přesně uvést pravidla hry Aviation History Society Norway??? Na jejich webu jsem je nenašel.

Díky. FV
Zaznamenáno

JirkaB
Starší člen

« Odpověď #65 kdy: 12. Srpen 2010, 08:23 »

Huráá, třeba se tahle věc zase pohne, myslím, že jde o super nápad a je škoda, aby se nerealizoval.
Zaznamenáno
Filip Vojtášek
Superčlen

« Odpověď #66 kdy: 16. Srpen 2010, 08:23 »

Ano, rozhodl jsem se s tím pohnout, brzy se ozvu, ještě musím pár věcí promyslet.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 3 4 [5]
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!