Letecká válka nad Československem
21. Červen 2018, 11:46 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Domů   Nápověda Vyhledávání Kalendář Přihlásit Registrovat  

Mohlo by Vás zajímat: Kde všude udeřili hloubkaři v českých zemích? Sledujte blog na http://hloubkari.wordpress.com
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Nová kniha - Bomby na Květnou neděli  (Přečteno 5008 krát)
BOKO50
Mladší člen
**

« kdy: 15. Květen 2012, 22:24 »

Svet krídel-Cheb už vydal knihu /Bomby na kvetnou nedeli/ od autorov M.Plavec,F.Vojtášek.
« Poslední změna: 16. Květen 2012, 10:36 od admin » Zaznamenáno
admin
Administrátor
Plný člen

« Odpověď #1 kdy: 12. Červen 2012, 08:49 »

Dobrý den,

kniha, která je druhým, podstatně doplněným vydáním knihy Praha v plamenech (2008), se tento týden dostává do distribuce (např. v Neoluxoru v Praze). Je věnována především náletu na Prahu a okolí dne 25. března 1945 a útokům hloubkařů (ve dvou samostatných kapitolách - 3. března 1945 a 1. dubna až 4. května 1945). Text se podařilo obohatit o řadu fotografií - včetně těch, které zachycují následky náletu ČKD a vrakoviště letecké techniky ve Kbelích po skončení války.

FV
Zaznamenáno
Jiri Sasek
Superčlen

« Odpověď #2 kdy: 8. Červenec 2012, 11:10 »

Tak jsem si konečně koupil knihu Bomby na Květnou neděli a musím říci, že je opravdu podstatným způsobem doplněná, rozhodně více, než v případě knihy "Strach nás ochromil". Nejvíce mě potěšily dvě (pro mě neznámé) fotky týkající se vraků Mustangů z 16. dubna 1945, včetně kompletního trupu stroje Lt. Col. Woodse a také série snímků Josefa Voříška z vrakoviště ve Kbelích.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!